VyhľadaťPrihlásiťRegistrovaťMapa stránky

Oficiálna stránka mesta Žarnovica

1.3. - 31.3.2018  

marec_kniznica.jpg

Mestská knižnica Žarnovica

Umenie v knižnici

Pozývame vás v marci do knižnice na výstavu amatérskeho fotografa Vladimíra Dzifčáka pod názvom Rok vo fotografii. Výstava je dostupná denne, v čase prevádzkových hodín.


 

8.3. - 22.3.2018   8:00

web_dobsinsky.jpg

Mestská knižnica Žarnovica

Deň ľudovej rozprávky

Mestská knižnica venuje pozornosť 190. výročiu narodenia slovenského rozprávkara Pavla Dobšinského. Podujatie vhodné pre školy. Prezentácia, rozprávanie, umelecký prednes a svet rozprávok vo štvrtok 8. a 22.3. v hodinových intervaloch od 8.00 hod. Pre obmedzený počet miest je potrebné nahlásiť sa vopred.


 

KNIŽNÁ BÚDKA „ĎAKUJEM, SUSED“ AJ V ŽARNOVICI

      búdka     Od mája  pribudla nová knižná búdka „Ďakujem, sused“ na Dolnej ulici, v novom parku  kultúrneho domu, pri mestskej knižnici. Je to malá, verejná, bezplatná knižnica, ktorá funguje nonstop pre vás, ktorí sa radi podelíte o knihy s ostatnými. Knižná búdka slúži všetkým. Stačí si knihu vybrať z búdky, prečítať a vrátiť alebo vymeniť za inú. Hocikedy  môžete  aj vy búdku  doplniť knihou, ktorú je vám ľúto vyhodiť. Veríme, že sa bude búdke dariť a knihy budú prinášať radosť všetkým  milovníkom čítania a spríjemnia vám posedenie na lavičke, alebo skrátia čas čakania. Knižná búdka je pod správou mesta Žarnovica a pod dohľadom mestskej knižnice.